Hakkımızda

Köklü Geçmişin Yenilenen Yüzü

Türkiye’nin ilk tatil destinasyonlarından biri olan Erdek’te, ülkemizin ilk turistik tesislerinden biri olarak 1961 yılında hizmete başlayan Pınar Butik Otel olarak, geçmişimizden aldığımız büyük mirası günümüze taşıyarak, yepyeni çehremizle yeniden ülke turizmine hizmet etmenin gururunu taşıyoruz.

Tarihçe

40 oda ve 8 özel suitten oluşan tesisimiz, otelin geçmişine sadık kalınarak yeniden restore edildi. Tesisimizin uluslararası modern mimari akımın evrensel düzeyde üretilen örneklerine paralellik gösteren karakteristik özellikleri, bu yenileme çalışmaları esnasında özenle korunmuştur.

Otelimiz, son derece renkli ve önemli bir geçmişe sahiptir. 1961 yılında Sadık Özyiğit ve eşi Nimet Hanım tarafından, Türkiye’nin ilk turistik plaj oteli olarak hizmete sunulan tesisimiz, ülkemizde turizm ve tatil anlayışının başlamasına öncülük etmiştir.

Pek çok ilke imza atan otelimiz, hizmet verdiği dönemde iş, siyaset ve sanat camiasından pek çok ünlü ismi misafir etmiştir. Merhum iş adamı Vehbi Koç, otuz yıl boyunca yaz tatillerini otelimizde geçirmiştir.

Binanın iç kısımlarındaki tasarım kararları da aynı dönemi okunaklı kılacak şekilde ele alındı. Döneme ait renk ve malzeme kullanımı ortak alanlar ve odaların tasarımına yansıtıldı. Hareketli mobilyalar dönemin çizgilerini barındıran örnekler arasından seçildi. Malzeme seçimlerinde dönemin izlerini taşımasının yanı sıra yerel kaynakların da kullanılmasına öncelik tanındı.

Pınar Otel olarak konuklarımıza, günümüz konforunu yaşatırken geçmişin izlerini hissettirmeyi, huzurlu, keyifli ve sıra dışı bir deneyim yaşatmayı amaçlıyoruz.

Bizimle birlikteyken unutulmaz anılar biriktirmeniz dileğiyle…

Vehbi Koç’un yanı sıra, Semahat Arsel, Fatma Nazlı Ecevit (ressam, VII. ve VIII. dönem milletvekili Fahri Ecevit’in eşi ve 16. T.C. Başbakanı Bülent Ecevit’in annesi), Bülent Ecevit-Rahşan Ecevit, Kenan Evren (7. Cumhurbaşkanı), İbrahim Şevki Atasagun (eski senato başkanı), Fuat Bayramoğlu (eski büyükelçi, Dışişleri ve Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri), Atıf Benderlioğlu (eski Milli Eğitim Bakanı, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı), Cahit Aral (eski Sanayi ve Ticaret Bakanı), Altan Öymen (gazeteci, yazar, siyasetçi), Beyti Güler (Beyti Restoran’ın sahibi), Aydın Boysan (mimar, yazar), Türkay Şoray (sanatçı), Cihan Ünal (sanatçı), Murat Atıl (spiker, sunucu, seslendirme sanatçısı), Volkan Ünal (sinema ve TV oyuncusu), Pınar Otel ile yolları kesişen, bu keyif dolu yolculukta bizimle birlikte olan tanınmış isimlerden bazılarıdır.